Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů

Specifikace Elmex Gelée s aminfluoridem 25 g

  • PRODUKT ROKU 2017 - TOP kategorie
  • PRODUKT ROKU 2015 - TOP kategorie

Popis produktu

 Léčivý přípravek s vysokým obsahem fluoridu určený k lokální fluoridaci chrupu pro prevenci zubního kazu, k léčbě počínajícího zubního kazu remineralizaci a ošetření citlivých zubů Léčivý přípravek s vysokým obsahem fluoridu určený k lokální fluoridaci chrupu pro prevenci zubního kazu, k léčbě počínajícího zubního kazu remineralizaci a ošetření citlivých zubů. Zubní gel elmex gelée fluoriduje, remineralizuje odvápněnou zubní sklovinu a má trvalý posilující účinek.

Aplikace prováděná pacienty:


Dospělí: K prevenci zubního kazu se jedenkrát týdně na zubní kartáček nanese přibližně 0,5 g gelu 2 cm, což odpovídá obsahu cca 6,25 mg fluoridu a roztírá se po povrchu zubů po dobu 2 minut. Doporučuje se nadbytek gelu vyplivnout, ale ústa se nevyplachují.
Děti ve věku 6 let a výše: K prevenci zubního kazu se jedenkrát týdně na zubní kartáček nanese přibližně 0,5 g gelu 2 cm, což odpovídá obsahu cca 6,25 mg fluoridu a roztírá se po povrchu zubů po dobu 2 minut. Děti by přípravek neměly polykat. Po 2 minutách působení se doporučuje lehce vypláchnout ústa. Šesti- až osmileté děti by měly přípravek používat pod dohledem rodičů.


U rizikových pacientů např. u pacientů s ortodontickými aparáty nebo snímatelnými náhradami a u nemocných se zhoubnými nádory, kteří právě prodělávají léčbu zářením jsou indikovány dvě až tři aplikace 0,5 g 2 cm gelu během týdne.

Pro aplikaci na citlivé zuby se používá 1 kapka nebo nejvýše 0,5 g 2 cm elmexu gelée 2-3x týdně v závislosti na počtu postižených ploch. Přípravek se nanáší na zuby jemným kartáčkem a roztírá se velmi jemně.


Interakce: Doporučuje se nejíst a nepít po dobu 30 minut po aplikaci přípravku, aby jeho účinnost nebyla nepříznivě ovlivněna. Rovněž kalcium, magnézium např. mléko a hliník antacida mohou účinnost fluoridu snížit.
Obsah fluoridu: 12 500 ppm 1.25%1 g zubního gelu obsahuje léčivé látky Aminfluorida mixta 33,190 mg = Olaflurum 30,32 mg, Dectaflurum 2,87 mg, Natrii fluoridum 22,10 mg.
Obsah balení: 25g.

Recenze Elmex Gelée s aminfluoridem 25 g (122)

Parametry produktu

Souhrn

Výrobce Elmex opravit
Objem ? 25 ml opravit
Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Kontaktujte nás!

Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost.
Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.